Barcelona Spanyolország második legnagyobb városa, és Katalónia fővárosa.
Barcelona különböző globális eseményeknek adott helyet, amik hozzájárultak a város alakulásához. A legjelentősebbek közé sorolható az 1888-ban megrendezett Világkiállítás, 1929-ben a Nemzetközi Kiállítás, és az Olimpiai Játékok 1992 nyarán.
Casa Batlló. Szecessziós ház 1904-1906 között épült Gaudí, és Josep Maria Jujol tervezésében. Gaudí egy 1877-ben épült lakóépületet alakított át. A Barcelona egyik igen előkelő negyedében álló lakóépület eredetileg egy középosztálybeli család számára készült.
Antoni Plàcid Gaudí i Cornet (Reus, 1852. június 25. – Barcelona, 1926. június 10.), rövid nevén Antoni Gaudí. Építész, szobrászművész. Legtöbb művéhez ő maga készítette a belsőépítészeti munkákat, bútorokat, sőt, míves csempéket is. Terveire az 1878-as párizsi világkiállításon figyelt fel Eusebi Güell gróf, katalán iparos, aki mecénása és barátja lett. Ekkor már kialakult Gaudí munkáinak karaktere: szokatlan mértani formák, mintás téglák, kövek, kerámiacsempék, növény- és hüllőmintás kovácsoltvas elemek tették felületeit mozgalmassá.
A Casa Milá Gaudí utolsó lakóháza, melyet egy gazdag textilgyáros, Roger Segimon de Milá megrendelésére tervezett, és 1905-től 1910-ig épült. Ebben az öt emeletes bérházban valósítja meg Gaudí leginkább a természet és az építészet összeolvasztását – mintha egy lepusztult, barlangos hegyet látnánk. A Casa Milá gyakorlatilag mindennek az ellenkezője, mint amit szokványos építészetnek ismerünk.
Érdekesség, hogy a Casa Milát terv nélkül, csupán vázlatok alapján építették fel. A tetőn lévő kémények pedig a szürrealista szoborművészet előfutárainak számítanak.
A két híres Gaudí épület, a Casa Batlló, és a Casa Milá a híres barcelonai sugárúton, a Passeig de Gracián található. Ez Barcelona legszebb, és legimpozánsabb sugárútja, a katalán város Champs-Elysées-je, vagy Andrássy útja.