
Írország és Dublin a pub-ok hazája. A pub a public house rövidült alakja, és az adott település vagy környék lakóinak italozással, játékkal, beszélgetéssel összekötött összejöveteleinek színhelye. Minden pubnak van törzsközönsége (regulars).
Minden pubban árulnak Guinnesst (esetleg egy alternativ stouts-t). A Guinness egy ír fekete (stout) sör. Feltalálója Arthur Guinness. A dublini Guinness Storehouse-ban készítik. A pubokban árult draught változat nem túl erős (4,1-4,3% közötti az alkoholtartalma). A poharat színültig megtöltik, néhány milliméter habbal, (a törvény szerint a hab maximum 5% lehet vagy 1/4 inch) ennél többet csak külön kérésre adnak.









Poulnabronne. Kb. 5000 éves oszlopsír (dolmen) Ballyvaughantól 8 km-re délre, a Corofin felé vezető út mentén. Területét táblák jelzik. Úgy mondják, hogy egész Írországban ez a legtöbbet fényképezett hely. A burreni kopár, karsztosodott mészkő felszínen található ez az oszlopos sír. A vékony, kissé ferdén álló kalapkő a biztonság kedvéért két, egyenként 1,8 m magas tartóoszlopon nyugszik (a keleten lévő már nem az eredeti, mivel 1985-ben rájöttek, hogy az széttört). A sírkamra egy alacsony, 9 m átmérőjű dombon fekszik. A felújítás során végzett ásatások bizonyítják, hogy a hely i. e. 2500 körül különleges temetőnek számított. Ezen kívül arra is rávilágítottak, hogy a neolitikum építészetében milyen fontos szerepet játszott a pontosság, amire valószínűleg azért is szükség volt, mert a megalitikus sírok – amellett, hogy védelmet nyújtottak a különféle zaklatásokkal szemben – még időmérő műszerként is funkcionáltak.


A Kerry-gyűrű egy útvonal Délnyugat-Írországban, de nem egy a sok közül. 10 ezer évet repít vissza a történelemben, az erdők mélyétől az Atlanti-óceánig varázslatos vidékeket szel át. A Kerry-gyűrű rengeteg park és természetvédelmi terület mellett halad el. A Kerry-út 215 km hosszú, Killarney-ből indul és ez a végpontja is.

A Kerry-gyűrű kihagyhatatlan látnivalói közé sorolják a Muckross Házat, a hozzá kapcsolódó kerteket és birtokot. A fenséges fekvésű, tóra néző házat a skót építész, William Burns tervezte Henry Arthur Herbert és felesége megbízásából. Az összesen 65 szobás, Tudor-stílusban épült ház szépen szemlélteti a 19. század végi vidéki birtokosok elegáns életmódját. A Muckross Ház 1839-1843. között épült, de az 1850-es években további átalakításokat végeztek rajta Viktória királynő látogatásának tiszteletére. Állítólag ezek az extra kiadások is hozzájárultak ahhoz, hogy a család végül kénytelen volt eladni a birtokot, ami később egy kaliforniai pár tulajdonába került, akik nászajándékként kapták. Náluk a ház jó kezekben volt, nem sajnálták rá a pénzt, rengeteget fordítottak a felújítására és a kertek kialakítására. A házat 1932-ben ajándékozták az ír államnak, azóta nyitva áll a látogatók előtt.


Európa legimpozánsabb, egyben legfélelmetesebb sziklafalai, a Moher sziklák. A Moher-sziklák Írország egyik leglátványosabb természeti képződménye. Nyolc kilométer hosszan húzódó, gyakorlatilag függőleges sziklafal a szigetország nyugati partjainál, Clare megyében. A Moher sziklákról a „végtelen” Atlanti óceánt látjuk.

A Killarney Nemzeti Park a legszebb ékszer Kerry koronáján, ahogyan azt az írek mondják. Területe 10.200 hektárt fed le, az ország legmagasabb hegyvonulatának lábától egészen a Killarney-tavakig nyújtózik, magában foglalva szigeteket, alföldeket, hegycsúcsokat és vizeket. A nemzeti park területén található Európa legkiterjedtebb természetes tölgyerdeje, a hegyek lejtőit a jégkorszak vége óta őshonos gímszarvas csordák járják.

Killarney tavai. Killarney három, egymáshoz kapcsolódó tava a nemzeti park teljes területének közel egynegyedét teszi ki. Annak ellenére, hogy nincsenek elvágva egymástól, mindegyik tavat önálló ökoszisztéma jellemzi. A tavak az ún. Vizek Találkozásánál kapcsolódnak egymáshoz.

A Torc-vízesés a Kerry-gyűrű egyik ikonikus látnivalója és mint minden vízesés, nagy esőzések után a leglátványosabb.